English Studio - Angličtina Blansko

DVACET LET V BLANSKU

„Je tomu už dvacet let, co seržant Pepper učil svoji kapelu hrát,” zaslechl jsem minulý týden zpívat Beatles v rádiu, když tu jsem si náhle uvědomil, že to bude téměř přesně dvacet roků od okamžiku, kdy jsem poprvé přijel do Blanska. Tehdy jsem byl jediným Angličanem ve městě – pan Žabka ze sklenářství, který běžně nepodléhá poetickým výlevům, mě nazval „první jarní vlaštovkou” – na rozdíl od těch sličných a rozumných ptáků jsem se rozhodnul zůstat i přes kruté zimy.


Za uplynulých dvacet let se mnoho věcí změnilo – podařilo se nám „naučit naši kapelu hrát”? Za tu dobu se na naší škole učili tisíce studentů a myslím, že máme právo být hrdí na to, čeho jsme dosáhli svou prací. Když jsem tady začínal, studenti byli zvyklí na nemilosrdný dril, biflování gramatiky a šprtání slovíček. Někteří to dělají dodnes. Naproti tomu nebyli často schopní se domluvit, a dokonce podceňovali svoje schopnosti komunikovat. Mým hlavním cílem pro výuku ve škole vždy bylo dát studentům co nejvíce příležitostí ke komunikaci v angličtině na příslušné úrovni s plnou podporou učitele a častým mluvením zlepšit jejich sebedůvěru při konverzaci; pomoci studentům se zdokonalovat v souladu s vývojem jejich potřeb a také umožnit jim kontakt se skutečným jazykem a kulturou za pomoci vynikajících učitelů, kteří jsou rodilými mluvčími.


Cítím vždy velké uspokojení, když potkám bývalé studenty, kteří používají angličtinu v zaměstnání, při studiu nebo na cestách a s vděčností vzpomínají na hodiny ve škole. Neslibujeme zázraky, ani nevymýšlíme různá lákadla pro přivábení studentů, protože si myslím, že tahle cesta by k úspěchu nevedla. Vždy jsme se ale mohli zaručit, že vyvineme nejvyšší úsilí, aby naše výuka byla efektivní a abychom si ke každému studentovi našli individuální přístup.

A co jsem se naučil já sám? Jako obvykle, je toho hodně a zároveň málo... mimo jiné, že zázraky se stále dějí.


Chtěl bych popřát všechno nejlepší našim učitelům, sekretářce Janě a každému ze studentů, kteří kdy prošli naší školou. Byly to roky plné usilovné práce, ale také plné zábavy – moc příjemné zábavy.


Alan Windsor

Úvodní strana   

Příměstský tábor 2017   

O škole   

Učitelé   

Nabídka kurzů   

Přihláška   

Vstupní test   

Firemní kurzy   

Individuální výuka   

Dětské kurzy Super Minds   

Reference   

Zkoušky Cambridge   

Studijní pobyty v Anglii   

Překlady   

Kontakt   


„English Studio je lepší než škola, do které jsem chodila v Londýně.”
Marie S.2005–2017 © English Studio